שלום אורח, התחבר

איזה פחד זה?!

מחבר/ים: אידה ואנונו
הוצאה לאור: עצמאית
שנת הוצאה לאור: 2021
תקציר

משחק לאמיצים שרוצים לנצח את הפחד.

מומלץ לגילאי 6+

2-4 משתתפים.

מותאם לאנשי טיפול וחינוך ולהורים וילדים.

פחדים מופיעים בשלבי ההתפתחות בחיי הילד. בד"כ פחדים אלה נוטים להיעלם, ללא כל התערבות מקצועית, זאת בתנאי שההתייחסות של הסביבה הינה מכילה ותומכת. לעיתים, בחלק מהמקרים פחדי הילדות מתעצמים ומתמשכים והם יכולים אף להפוך לחרדות ולפוביות. (במקרה כזה מומלץ לפנות לעזרה מקצועית) .

בכדי לעזור לילד להתמודד עם הפחדים שלו חשוב לתת לו תחושת ביטחון, לגלות סבלנות, אמפתיה, הבנה ולעודד שיח פתוח להבעת רגשות בכלל ופחד בפרט .

במשחק "איזה פחד?!" ישנה הזדמנות לפתח שיח פתוח על פחדים, רגשות,ותחושות, ואף ללמוד ולתרגל כלים להרגעה, והתמודדות- בכדי להתגבר ולנצח את הפחד!!!

המשחק מעניק לילדים כלים מצויינים, משמעותיים ויצירתיים להתגברות על פחדים, בדרך של חוויה, משחק והנאה. באמצעות שיח ,חיבור ומודעות לתגובות הרגשיות והגופניות . המשחק מכיל לוח למטפלים שמהווה כלי טיפולי עוצמתי המאפשר לגעת ברבדים העמוקים ביותר של פחדים ורגשות נוספים תוך כדי חקירה ,ניתוח והחלפת מחשבות מחלישות במחשבות מרגיעות.

על המחבר/ים
אידה ואנונו, עו"ס קלינית בעלת תואר שני MSW פסיכותרפיסטית CBT עם ניסיון רב של שנים של טיפול בפחדים, חרדות, פוביות, דיכאון, OCD ועוד. מטפלת בשיטות EMDRו CBT. בעלת "אור הנפש" - מרכז טיפול לילדים נוער ומבוגרים.

אוּלַי יְעַנְיֵן אוֹתְךָ גַּם

אדם ודייגו ביער המחשבות המפחידות

רועי ליס

זמן לאושר

דפנה שושני אשכנזי

בלבולי מוח – כלי עזר פסיכו-חינוכי חוויתי להתמודדות יעילה במצבי לחץ

רותם מאיר לוי

יחד נעיף את הפחד

אורלי נבון

חרות והתחרות

אורלי נבון

מעשה בפרפר קטן ובסוד גדול

דפנה שושני אשכנזי

משחקים במפלצות

דפנה שושני אשכנזי

מטפלים בהפרעה טורדנית־כפייתית (OCD)

אריאל חן

יש לך הצעה לוועד איט"ה?

מצויין! נשמח לשמוע. כתוב/י את ההצעה בטופס מטה ונשתדל להתייחס במהרה