שלום אורח, התחבר

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי באמצעות מציאות מדומה בהפרעות חרדה

מרצה: פרופ' אודי בודנר
מרכז הכנסים של ארץ ישראל יפה, תל אביב
22.12.2023
08:30
- 13:00
על יום העיון

במהלך העשורים האחרונים הוסיפו טיפולי הגל השלישי אלמנטים הקשורים בהפעלת הדמיון ובקוגניציה גופנית לטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי. לצד זאת, התפתחותן של טכנולוגיות חדשות במחיר שווה לכל נפש (עלות של טלפון חכם) מאפשרת שילוב מציאות מדומה בפסיכותרפיה ובטיפול קוגניטיבי-התנהגותי, שמתכתב עם טיפולי הגל השלישי. המציאות המדומה מאפשרת לחוות נוכחות ממשית בעת תרגול הרפיה ומיינדפולנס בתוך סביבות מיטיבות (כגון באגם יפה) ומאיימות (למשל, במטוס בו מדווח הטייס על תקלה). היא מספקת חוויה תלת מימדית אימרסיבית, שמתפתחת דרך עיני המטופל, המביטות על "המציאות" מתוך הקסדה. חוויה זו גם גלויה למטפל, שעוקב אחריה באמצעות מסך המחשב.

במפגש יוצג רציונל לשילוב מציאות מדומה בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי ולאחריו יוצגו תובנות משימוש במציאות מדומה במטופלים עם טרשת נפוצה, על ידי ד"ר רועי אלוני, פסיכולוג שיקומי וחוקר, האחראי על הפסיכולוגים ביחידה לטרשת נפוצה בבית חולים שיבא. המפגש גם יכלול התנסות של המשתתפים (בקבוצות) בחשיפות לסביבות שונות באמצעות מציאות מדומה. גב' רונית אליוסף, דוקטורנטית, תציג ספרות עדכנית על שימוש במציאות מדומה לצורך יצירת התגלמות (embodiment), כאמצעי לשינוי תפיסות ורעיונות. בהמשך המפגש תתבצע הדגמה מעשית לשילוב של מציאות מדומה בסוגיה של חרדה. כמו כן, תוצג דוגמא בוידיאו (case study) מעבודתה של ד"ר אליזבט מקמהון מקליפורניה, לטיפול בחרדות באמצעות מציאות מדומה.

שימו לב- מספר המקומות מוגבל!


 

 

על המרצה

פרופ' אודי בודנר, פסיכולוג קליני ורפואי. מדריך מוסמך בפסיכותרפיה, פסיכודיאגנוסטיקה, פסיכולוגיה רפואית, היפנוזה וטיפול קוגניטיבי התנהגותי. המח' למדעי חברה ובריאות והמח' למוזיקה, אוניברסיטת בר-אילן, רמת גן

טיפול CBT באמצעות מציאות מדומה VR

הַרְשָׁמָה לְיוֹם עִיּוּן

חברי איט"ה- שימו לב,
על מנת שתוכלו להירשם ליום העיון עם ההטבה המיועדת לחברי איט"ה יש להתחבר לאתר עם פרטי ההזדהות שלכם.

יש לך הצעה לוועד איט"ה?

מצויין! נשמח לשמוע. כתוב/י את ההצעה בטופס מטה ונשתדל להתייחס במהרה