שלום אורח, התחבר

דבר היו"ר

מר עמית טיטלמן

חברי איט"ה שלום,

לאה גולדברג כתבה:
"..לְבָבִי הִתְרַגֵּּּּל אֶל עַצְמוֺ וּמוֺֹֹנֶֶה בִּמְְתִינוּּת דְּפִיקוֺתָָָָָיו. וּלְמֶֶֶתֶק הַקֶּּצֶב הָרַךְ מִתְפַּיֵּּס, מְוַתֵּר וְנִרְגַּע…" (הולחן והותאם ע"י שלמה יידוב)

לעיתים על מנת שהלב יוכל להתפייס ולהירגע אדם זקוק לסיוע ועזרה. זו המשימה האנושית שאנחנו, אנשי הטיפול, לוקחים על עצמנו. משימה שמחייבת אותנו ברגישות, אמפטיה, התחשבות, צניעות ומקצועיות. המטופל נותן בנו אמון, סומך עלינו ולעיתים מפקיד בידינו את סודותיו, מאווייו, תקוותיו ואכזבותיו, וחושף לפנינו את נפשו ללא הגנות. האחריות גדולה ועלינו לעשות את הטוב שביכולתנו כדי לא לאכזב ולשמור עליו.
עבור אנשי הטיפול, המגיעים מתחומים מקצועיים מגוונים, גישת הטיפול ההתנהגותית קוגניטיבית היא לעיתים הדרך שמאפשרת להגיש למטופל את המזור הטוב ביותר למצוקותיו. בקרב קהילת המטפלים והמטופלים רווחת היום הערכה רבה לגישת ה CBT. הכרה זו גדלה מדי יום הודות לכך שהטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי מבוסס מחקר ומפני שמדובר בתהליך טיפולי שמאפשר להגדיר מטרות ולעקוב אחר ההתקדמות והתוצאות.
במציאות חוקית שבה אין הגבלה או תנאים שמגדירים למי מותר לשאת באחריות של הטיפול בנפש האדם, איט"ה ממלאת תפקיד משמעותי בהגדרה ובקרה של הדרישות והתנאים לעסוק בטיפול התנהגותי קוגניטיבי. במטרה להבטיח שהמטופל יקבל את המענה ההולם והמקצועי ביותר איט"ה מקפידה שחבריה יהיו בעלי הידע והניסיון הטיפולי הראוי ליישם את גישת הטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי, כל אחד בתחום מקצועו, (בהתאם למה שנקבע בארגון האירופאי לטיפול  קוגניטיבי-התנהגותי EABCT). העמותה פועלת לבסס את המוניטין שלה בקרב אוכלוסיית המטפלים ובקרב המטופלים. כך שחברי איט"ה יהוו כתובת מקצועית טיפולית בטוחה עבור המטופל.
איט"ה יוזמת ימי עיון, כנסים ופרסומים שמאפשרים לחברי העמותה להיחשף ולהכיר את ההתפתחויות האחרונות בתחום הטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי. העמותה מקדמת קבוצות מקצועיות של חברי העמותה, בהן ניתן להתייעץ, להחליף דעות ולחשוב יחד. כל מטפל התנהגותי קוגניטיבי ברמת מקצועיות גבוהה יכול לראות בעמותה בית מקצועי לגדילה והתפתחות.
מסלולי ההכשרה המוכרים באיט"ה ממלאים תפקיד מרכזי בשמירה על המקצועיות של העמותה ובקידום והפצה של הטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי בארץ. העמותה דורשת ממסלולי ההכשרה להקפיד לקבל ללימודים רק בעלי מקצועות טיפוליים כפי שהוגדרו בתקנון של העמותה, להקפיד על תכנים ומסגרת של שעות לימוד, ועל הדרכות והתנסות בטיפול CBT במהלך הלימודים.
העוצמה של העמותה נשענת עליכן ועליכם חברי העמותה, על היותכם אנשי טיפול CBT מקצועיים, אנושיים ומקפידים על האתיקה הטיפולית. אני פונה אליכם להמשיך ולהיות שותפים לתהליכי ההתפתחות המגוונים של העמותה.
הועד המנהל של איט"ה ימשיך לפעול לקידום מטרות העמותה ונהיה קשובים לפניות החברים.

יש לך הצעה לוועד איט"ה?

מצויין! נשמח לשמוע. כתוב/י את ההצעה בטופס מטה ונשתדל להתייחס במהרה