שלום אורח, התחבר

CBT לילדים ונוער, אוניברסיטת תל אביב

CBT לילדים ונוער, אוניברסיטת תל אביב, איט"ה
אוניברסיטת תל-אביב, המרכז האקדמי לפיתוח אישי ומקצועי בחינוך ובחברה
ימי ראשון, 14:15-19:30
הכשרה דו-שנתית, סה"כ 450 שעות לפי הפירוט הבא: 336 שעות למידה ותרגול בכיתה (252 למידה + 84 תרגול), 64 שעות תרגול בבית, 50 שעות הדרכה
פסיכיאטריות/ים, פסיכולוגיות/ים, עובדים/ות סוציאלים/יות, מטפלים/ות ביצירה והבעה, קרימינולוגים/ ת קליניים/ות, יועצות/ים חינוכיות/ים, קלינאי/ות תקשורת, מרפאים/ות בעיסוק, מורים/ות לחינוך מיוחד עם תואר שני.
ד"ר איריס ברכוז

ד"ר יוסי אדיר, ד"ר קלאודיה לנג, פרופ' יואל אליצור, גב' יעל רימון,  ד"ר איריס ברכוז, ד"ר אנה גולדברט, נעמי דותן, ד"ר סנדרה ישראל יעקב, שרון לוריא, גל גפן, ד"ר איילה דאי

התוכנית מתמקדת בלימוד גישת ה CBT בעבודה עם ילדים ובני נוער מתוך ההבנה שחשיפה לכלים בגיל צעיר נועדה גם להציע טיפול יעיל ומוכח מחקרית וגם לסייע במניעה של התפתחות פתולוגיות בהמשך החיים.
התוכנית מציגה עקרונות וטכניקות של CBT מותאמים לילדים שנבנו במרוצת השנים, תוך התמקדות בהפרעות שכיחות בקרב ילדים ונוער, כמו קשיי התנהגות, ADHD, ASD, חרדות, דיכאון, בעיות חברתיות, סרבנות בי"ס ועוד. המרצים והמרצות בתוכנית הם בעלי ניסיון רב, מובילים בתחומם, ומציגים גישות וכלים שלוקחים בחשבון את רמת היכולות הקוגניטיביות, השפתיות והבשלות הרגשית של הילדים והמתבגרים.
מעבר לאתגרי הבשלות הקוגניטיבית והשפתית, הכלים שנלמדים בתוכנית נותנים מענה לטווח הקשב הקצר, לקושי בדחיית סיפוקים ולצורך בגיוס המוטיבציה של המטופלים הצעירים. זאת, תוך שימוש במשחקים, ספרים, שילוב אומנויות ועוד.
בתוכנית נלמדים כלים ופרוטוקולים הן לעבודה פרטנית והן להתערבויות קבוצתיות.
בנוסף, התוכנית שמה דגש גם על עבודה עם סביבות הילדים, במיוחד הסביבה המשפחתית והבית ספרית, זאת, מתוך הבנה כי בני המשפחה והצוות החינוכי יכולים להשפיע באופן משמעותי ולחזק את הלמידה וההתנהגויות של הילדים בבית ובביה"ס.

פרטי יצירת קשר

השאירו פניה לCBT לילדים ונוער, אוניברסיטת תל אביב

יש לך הצעה לוועד איט"ה?

מצויין! נשמח לשמוע. כתוב/י את ההצעה בטופס מטה ונשתדל להתייחס במהרה